Kronika zániku Evropy

Kronika zániku Evropy

Popis:

Anotace
Román vypráví o osudech rodiny Wagnerů, která prožívá postupný úpadek evropské civilizace. Kniha je rozdělena na dvě části. První díl nazvaný „Jak to celé začalo“ popisuje léta 1984 – 2019 a vychází z reálného vývoje Čech a Evropy.

Druhý díl „Jak by to celé mohlo skončit“ modeluje formou utopie jeden z možných vývojů společnosti po roce 2020, který by mohl vést až k zániku evropské civilizace. Zakladatel rodu Adam Wagner, sociolog a odborník na Orwellovo dílo, předvídá budoucí rozpad západoevropské demokracie, a proto s členy rodiny a přáteli budují malé chráněné sídlo, za jehož hradbami se hodlají bránit, až dojde k sociálnímu rozvratu, hospodářské krizi a bojům o přežití.

Vlastimil Vondruška

Český historik, publicista a autor historických románů a detektivek.

Obdržel několik čtenářských cen. Je to nejpůjčovanější český autor v našich knihovnách v roce 2013.

Recenze na Kosmas.cz:

Doporučila bych předčítat v parlamentu, aby politikům konečně došlo, kam to vedou.... perfektně vylíčené události po vzniku strany německých muslimů a dopad na Česko, zoufalství a chaos.... postoj Ruska, Ameriky, Číny .... sudetská otázka vystresovaného Německa bojujícího o prostor..... atd atd. Nabité dějem, dokonale propracované vztahy a vazby mezi protagonisty... úžasná kniha.
Kdybych byla schopná napsat pokračování, vylíčila bych nakonec odchod muslimů z vyžrané zdevastované Evropy se zhrouceným hospodářstvím, měnící se v bezvýznamný příĺepek Asie, který už nikoho nezajímá... ani ty muslimy....

Ukázka recenzí na Databazeknih.cz:

Biba_with_Book4
Kdo se aspon trosku zajima o geopoliticke deni a aspon obcas studuje KSB, tomu musely v hlave pri cteni vystrazne blikat snad vsechny kontrolky a cervene vykricniky.
To, co autor popisuje je jedna z hodne pravdepodobnych vizi. Staci se uz ted podivat na svet kolem nas - moralni upadek, migrace a s tim souvisejici ruzne BLM spolky, stvave kampane proti jinym nazorum, hrani si na demokracii atd. atd., myslim, ze je toho vice nez dost.

Solverino3 
Poměrně hodně dobře napsáno, proměnlivá dynamika děje, takhle nějak to zřejmě i dopadne. Jenom si myslím, že to bude trvat poněkud déle, přece jenom "západ" má co prožrat a bude mu trvat trochu déle, než se všechno rozpadne. Ke konci je to poměrně smutné čtení, obzvláště to co se odehrává v Česku. Úplně v tom poznávám ty "havloidy" a podobnou chásku, která bude až do konce "bojovat" za "utlačované" chudáky, co mají na všechno právo a žádné povinnosti a další ten "gender". Obávám se, že nikdo tady nebude mít "koule" na to, aby obrátil kormidlo dějin, dokud to ještě půjde.

 

Název: Kronika zániku Evropy

Autor: Vondruška, Vlastimil

Vydavatel: MOBA

EAN: 9788024388984

ISBN: 978-80-243-8898-4

POpis: 784 stran, 15,3 × 24,2 cm

  Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

 

Běžná cena: 579,00 Kč
Cena: 499,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 148 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2015 - 2021