Návrat do Valbone

Návrat do Valbone

Popis:

Anotace

Příběh tří studentů začíná v roce 2001, kdy se v září nevrátili z prázdnin. Rodičům řekli, že jedou do Rumunska, ve skutečnosti ujížděli více na jih. Voda se po nich zavřela v okolí albánské vesnice Teth. Starou záhadu nikdo nerozluštil, ani Interpol si nedokázal poradit. Tak běžela léta, osudy ztracených se staly téměř zapomenutou historií …

Příběh ožívá v okamžiku, kdy sestra ztracené studentky, Jana, dostává doporučený dopis z Londýna. Je v něm pas zmizelé Lenky. Ve změti razítek různých hraničních přechodů, se nachází jediné, které nelze přiřadit žádnému místu na mapě – Valbone 666.

Události nabírají rychlý spád. Jana se vydává po letech do Albánie zjistit, co se před lety v horách sestře přihodilo. Na cestě ji doprovází přítel Josef. I přes varování srbského prokurátora, jenž řeší v inkriminované oblasti další případy nezvěstných, se Jana s Josefem vydává na horskou túru. Klíč k řešení dávných událostí leží nejen ve vesnici Theth, ale i v okolních horách. Právě tam se jedné noci potkávají se srbským inženýrem Zoranem Vojičem, jenž hledá zmizelého syna.

Román na motivy skutečných událostí dostává nečekané souvislosti…

Josef Habas Urban
(*3. 2. 1965) je úspěšný spisovatel, scenárista a režisér. Je autorem celé řady úspěšných projektů kombinujících filmová a knižní vydání. Psaní se začal věnovat po ukončení projektu „Czech Rafting“(projekt průzkumu nejhlubších kaňonů na zemi). V roce 1998 vyšel úspěšný cestopis Nejhlubší údolí světa, následoval románový bestseller Habermannův mlýn, který se dočkal stejně úspěšného filmového zpracování (ocenění Orfeus, Bavorská filmová cena 2010). V roce 2012 vyšla jeho kniha 7 dní hříchů podle stejnojmenného filmu oceněného slovenskou cenou Igriz a MFF válečného filmu. V roce 2015 vydal autor knihu Tenkrát v ráji na motivy životních příběhů horolezce Josky Smítka, v roce 2018 vyšla povídková kniha Zloděj psů. V roce 2019 vyšel autorův bestseller Návrat do Valbone na motivy skutečných událostí z oblasti Prokletije, kde došlo v roce 2001 ke zmizení tří českých studentů. Za knihu byl oceněn Krameriovou cenou za rok 2019, zohledňující autorův investigativní přístup k tématu. Kniha Stíny Valbone je volným pokračováním tohoto bestselleru.

Recenze z Kosmas.cz od Jaroslav Jirman čtenáře z Trutnova: Tak tohle si musíte přečíst! Skvělá kniha, perfektně napsaná tak, že se od ní neodtrhnete, navíc se opírá o skutečnou událost. V roce 2001 odjeli 3 Češi, vysokoškoláci do hor Prokletje na pomezí Albánie a Kosova, aby zde beze stop zmizeli. Po několika letech se jedna mladá dvojice vydá zjistit, zda alespoň nějaké stopy nelze najít. A to již budete číst se zatajeným dechem, protože se objeví gang, obchodující s lidskými orgány a těm dvěma jde od začátku o život. Nadčasová kniha, kde honba za ziskem likviduje základní lidské hodnoty. A bohužel není vše fikce.

 Na tuto knihu navazuje i další kniha Stíny Valbone.


Název: Návrat do Valbone

Autor: Urban, Josef Habas

Vydavatel: The Dog Trail Publisher

EAN: 9788027061495

ISBN: 978-80-270-6149-5

Popis:  252 stran, 14,8 × 21 cm

Vydání: 2019 (1. vydání)

  Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

Běžná cena: 310,00 Kč
Cena: 259,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 160 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2022