Islámská doktrína o ženách

Islámská doktrína o ženách

Popis:

Role žen v islámské civilizaci se velmi liší od jejich postavení v naší společnosti. Ženy musí žít podle doktríny, která je založena na příkazech Alláha v koránu a na slovech a činech Mohameda v hadísech a síře – jeho životopise. V islámské doktríně se na ženy pohlíží jako na méněcenné a z právního hlediska podřízené mužům (Buchárí 1, 6, 301), měly by být zahaleny, pokud nechtějí být zneužívány (korán 33:59) a ve všech ohledech by měly poslouchat své muže, jinak mohou být bity (korán 4:34).


Mohamed, kterého Alláh uznal jako dokonalý příklad k následování pro veškeré lidstvo, měl mnoho žen a sexuálních otrokyň. Jednou z Mohamedových oblíbených žen byla Áiša. Oženil se s ní, když jí bylo šest let a začal se s ní pohlavně stýkat, když jí bylo devět let. Tento sňatek byl ustanoven jako neměnný příklad pro budoucí generace a byl kodifikován v islámském právu šaría.
Ideologie představená v této knize vládne stovkám milionů ženských životů.

Doktrína týkající se žen je založena na principu podrobení. Islám je civilizací podrobení. Zotročení žen poukazuje na vnitřní dualistickou politiku islámu a jeho doktrína otroctví poukazuje na vnější dualistickou politiku. Podrobení je vždycky o vztahu pána a otroka. Alláh je pánem všech muslimských otroků. Muslimský muž je pánem muslimské ženy. Islámská trilogie definuje roli muže a ženy a jejich vzájemný vztah i vztah ke světu. Podrobení ženy se dá snadno změřit. Každý hadís a verš předurčuje postavení a místo ženy ve světě a ve vztahu k muži. Každý verš a hadís týkající se žen lze roztřídit do čtyř kategorií: nadřazené, rovnocenné, neutrální a méněcenné postavení. Nadřazené znamená, že je žena vysoce ceněna. Rovnocenné znamená rovnocenné postavení s mužem. Neutrální je zmínka o ženě, kdy není hodnoceno její postavení. Méněcenné postavení znamená, že je žena ovládána mužem, je v jeho moci a je pod jeho úrovní.

Seznamte se s jejich světem v Islámské doktríně o ženách.

Název: Islámská doktrína o ženách

Autor:Bill Warner

Vydavatel: CSPI

Popis: 145 x 205 mm, vazba lepená, 95 stran

Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

 

Běžná cena: 150,00 Kč
Cena: 129,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 163 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2022