Cesta na konec světa a zpět 1

Cesta na konec světa a zpět 1

Popis:

Literárně-politologický cestopis pojednávající o autorových cestách po Arktidě, Jamalu, Polárním Uralu a Sibiři, doplněný infografikou, orientačními mapami a rozsáhlou fotografickou přílohou (128 obrazových stran / 650 jedinečných barevných fotografií).

Ukázka z fotografií v knize:

Cesty15

Cesty16

Cesty13

Cesty14

Cesty1

Cesty12

Ukázka z recenzí:

7„Toto je daleko, daleko více než jen cestopis. Mohu napsat jen jedno… Doporučuji…. Doporučuji… Doporučuji!“

 Václav MARHOUL, filmový režisér

"Některé cestopisy se svou autentičností vymykají obvyklým popisům průběhu putování, památek a reálií, a jsou svým způsobem antropologickými sondami. Do této kategorie neotřelých pohledů na neznámé kraje patří i tato publikace. Autor se tak řadí po bok Jana Eskymo Welzla či Mnislava Zeleného-Atapany. Chcete-li se o Rusku dozvědět něco, co dozajista nevíte, určitě si knížku přečtěte."

Prof. MUDr. Cyril HÖSCHL DrSc.

Krondak mi mluví z duše. De facto popisuje Rusko, které jsem sám znal, než jsem odtud odešel. Jeho postřehy ze současného Ruska naprosto korespondují s mými vlastními vzpomínkami.

Garik AVANESIAN

"Krondakovy knihy kombinují osobní svědectví z terénu s poznatky z dějin, politiky, mezinárodních vztahů, ekonomiky, kultury a životního stylu obyvatel navštívených zemí. Množství událostí a osudů - příběhy známých osobností i zcela neznámých lidí, postřehy z osobních setkání, úvahy o sociálním a ekonomickém prostředí, četné příhody, ze kterých se dají odečítat hlubší souvislosti - to vše pulzuje poutavým vyprávěním, doprovázejíc hlavní příběh, jehož aktérem je samotný autor, potulující se napříč onou širou zemí, mezi arktickou tundrou, sibiřskou tajgou a kavkazskými horami. Kniha Fera Hrabala-Krondaka je vynikající čtení pro každého, kdo se zajímá o zemi, kde se dnes minulost dere do budoucnosti."

PhDr. Grigorij Mojsejevič MESEŽNIKOV,

politolog a politický analytik, prezident Institutu pro veřejné otázky


Název: Cesta na konec světa a zpět 1: Potulky arktickou tundrou, sibiřskou tajgou a kavkazskými horami

Autor: Hrabal-Krondak, F.R.

Vydavatel: CAD Press

EAN: 9788082360014

ISBN: 978-80-8236-001-4

Popis: vázaná, 488 stran, česky16,5 × 23,5 cm

Vydání: 2021 (1. vydání)

 Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

Běžná cena: 750,00 Kč
Cena: 650,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 163 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2022