Oběti a jejich vrazi

Oběti a jejich vrazi

Popis:

Anotace
Kniha Oběti a jejich vrazi s podtitulem O tom, jak Česká republika pomáhala unikat válečným zločincům navazuje na publikaci Nacisté pod ochranou (2001), v níž se autor zabýval případy nepotrestaných nacistických zločinců. Nové vydání knihy je podstatně obsáhlejší – ať už svým rozsahem, tak použitím objevených archivních dokumentů a fotografií, ale především objevnější. Stanislav Motl vypátral nové dokumenty a nové souvislosti. Základní otázka, kterou si klade, zůstává tatáž: Kdo tyto lidi po celé dlouhé poválečné období kryl a proč?

Stanislav Motl
Český novinář a spisovatel. Motlova tvorba zahrnuje široké spektrum témat – od autentických zážitků válečného reportéra až k dobrodružným příběhům, prožitým při extrémních sportech.

Vystudoval Fakultu žurnalistiky UK a postupně se stal jedním z našich nejuznávanějších investigativních novinářů. Jeho životním tématem, kterému se začal věnovat už v časopisu Reflex a především pak v televizním pořadu Na vlastní oči, je holocaust a pátrání po nacistických zločincích. Jeho zásluhou se naše veřejnost dozvěděla o terezínském dozorci SS Antonu Mallothovi.

Ukázka z mnoha pozitivních recenzí na Databazeknih.cz:

MilanCFC
"Opět klobouk dolů před prací Stanislava Motla, jeho studováním v archivech, cestami i přímými konfrontacemi. Alespoň pár zločinců ještě bylo donuceno čelit své minulosti. Protože jinak to je, nebo spíše byl, z jejich strany totální výsměch. I zde se jich pár našlo, a to je autor nijak nešetřil... Sílu tomu všemu pak daly ty dva konkrétní příběhy těch dvou chlapců, to bylo už i na mě moc. Až nepříjemně smutné téma, nicméně výborně zpracované."

veronika5179
"Pan Motl odvedl úctihodnou práci. V knize je mnoho příběhů bezpráví a nespravedlnosti a padá zde spousta neznámých jmen, které si zaslouží, aby se o nich vědělo. Z některých krutých případů mrazí, bohužel naše média o nich vůbec neinformují (a přitom jde o události možná srovnatelné s vypálením Lidic, pokud lze tyto věci vůbec srovnávat...), přitom jde o naši historii. Kdo má smysl pro spravedlnost, bude se mu při čtení otevírat kudla v kapse. Bohužel, kdo si myslí, že všichni nacisté byli po právu potrestání a válka skončila norimberským procesem, ten se plete....Určité struktury a vztahy žijí dál, nejen v Německu, ale i na našem území.. Opět se nabízí otázka, kdo vlastně vyhrál válku..."


Název: Oběti a jejich vrazi: O tom, jak Česká republika pomáhala unikat válečným zločincům

Autor: Motl, Stanislav

Vydavatel: Rybka Publishers

EAN: 9788087067895

ISBN: 80-87067-89-4

Popis: 416 stran, 16 × 23 cm

 Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

 

Běžná cena: 349,00 Kč
Cena: 309,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 160 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2022