Válka na Ukrajině: předběžná zpráva

Válka na Ukrajině: předběžná zpráva

Popis:

Anotace
Válka na Ukrajině zásadně změnila situaci nejen v této těžce zkoušené zemi, ale i v Evropě a ve světě. Dnes již můžeme oprávněně říci, že zásadně změnila i situaci v České republice.
Tragický vývoj naplnil naše varování, že přetahovaná o Ukrajinu v minulých letech byla velmi nebezpečnou hrou, že bylo nezodpovědné Ukrajincům slibovat vstup do západních organizací, který Západ není ve skutečnosti připraven uskutečnit, zatímco Rusko zuřivě signalizovalo červené čáry a hrozilo odvetou. Ta nejhorší naše očekávání se bohužel naplnila.
To, co se na Ukrajině dnes děje, je tragédií pro tuto zemi, ale i pro Rusko a celý region a jeho obyvatele. Je pouze na odpovědnosti a realismu politiků a jejich schopnosti vzít si z dnešní lekce si správné ponaučení. Tomu se snažíme napomoci i touto knihou.

Ukázka z recenzí na Kosmas.cz:

Eda Plašil: Vynikající kniha Václava Klause. Klobouk dolu. Každému kdo se zajímá o válečné dění na dnešní Ukrajině doporučuji. Jedná se o inteligentní reflex na to co se dneska děje na Ukrajině a o zbytečné válce, když selže diplomacie. Za tuto nejvýše aktuální knížku a za rychlost vydání, tak za mě palec nahoru. Každý kdo nemá jasno o co zde jde a chce vědět víc, běž a kup. Nebudou to zbytečně vyhozené korunky, to ani omylem.

Ukázka z recenzí na Databazeknih.cz:

Gambit: Sborník textů, vyznačující se především realistickým pohledem, což je vzácné v době plejády emotivních prohlášení a naivně idealistických postojů západních elit (které v současnosti bolestně postrádají osobnosti světové diplomacie typu Henryho Kissingera), k celé situaci na Ukrajině, nejen na momentální dění, ale převážně na důsledky, které tato tragická situace bude mít pro Evropu a pro celkové geopolitické uspořádání, rovněž na náklady této války, které nevyhnutelně pro naši zemi vyvstanou, s celkovým apelem na nutnost co nejrychlejšího zastavení bojů a organizaci mírových jednání.

Václav Klaus
Český ekonom, pedagog a politik, spoluzakladatel Občanské demokratické strany a mezi roky 1991–2002 její první předseda. V letech 1992–1998 působil jako předseda vlády svého prvního a druhého kabinetu.

Poté se na čtyřleté období stal předsedou dolní komory parlamentu a v letech 2003–2013 zastával úřad prezidenta České republiky.


Název: Válka na Ukrajině: předběžná zpráva

Autoři: Klaus, Václav a kol.

Vydavatel: Institut Václava Klause

EAN: 9788075420848

ISBN: 978-80-7542-084-8

Popis: 120 stran, 14,7 × 21 cm

Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma!  

 

Běžná cena: 190,00 Kč
Cena: 169,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 163 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2022