Globální válka proti křesťanům

Globální válka proti křesťanům

Popis:

Anotace:
„Tato kniha se týká nejdramatičtějšího náboženského příběhu počátku 21. století. Většina lidí na Západě má jen nepatrné ponětí o tom, že probíhá globální válka proti křesťanům,“ píše John Allen. Kniha Globální válka proti křesťanům je prvním přehledem pronásledování, který vychází v češtině. Křesťané jsou dnes ve světě pronásledovanější, než kterákoli jiná náboženská komunita. 80 procent případů náboženského pronásledování je namířeno proti křesťanům a situace se stále zhoršuje. Ve 20. století se nejhorší perzekuce církví odehrály v komunistických zemích, přičemž kruté pronásledování ještě stále trvá v KLDR a Číně. Na začátku 21. století převzal agresívní iniciativu náboženský fundamentalismus – především islámský, ale také hinduistický a dokonce i budhistický. Křesťané jsou diskriminováni ve většině zemí světa včetně těch nejlidnatějších. S novou formou měkkého „soft“ pronásledování křesťanů se setkáváme také na Západě. J. Allen v knize odhaluje smrtící hrozby a pokouší se odpovědět na otázku, jak zastavit tato zvěrstva. Především se ale snaží prolomit mlčení, které kolem pronásledování křesťanů převládá.

O autorovi:
JOHN L. ALLEN JR. (nar. 1965 ve státu Kansas) je americký novinář a redaktor zpravodajské společnosti Crux, ve které se zaměřuje na dění ve Vatikánu a v katolické církvi. Šestnáct let byl vatikánským dopisovatelem novin National Catholic Reporter a analytikem Vatikánu pro CNN a National Public Radio. Jeho články publikují New York Times, Boston Globe atd. Je autorem více než desítky knih, např. Opus Dei nebo biografií Benedikta XVI.

Název: Globální válka proti křesťanům
Podnázev: Zprávy z frontových linií pronásledování křesťanů
Anglický název: The Global War on Christians: Dispatches from the Front Lines of Anti-Christian Persecution
Autor: John L. Allen Jr.
Překladatel: Miloš Voplakal
Nakladatel: Lukáš Lhoťan ve spoluprácí s Křesťanská mezinárodní solidarita

Rok vydání: 2018 (1. vydání)
EAN: 9788090700420
ISBN: 978-80-907004-2-0
Popis: 1× kniha, brožovaná, 250 stran, česky
Rozměry:14,8 × 21,2 cm

Upozornění pro čtenáře časopisu CSI - slevový kupón. Kvůli technickému problému vám bude slevový kupón započítán až po dokončení objednávky ručně v speciálním emailu s potvrzením o provedení odpočtu slevy. Moc se omlouváme za technické problémy. Nakladatelství Lukáš Lhoťan 

Běžná cena: 300 Kč
Cena: 250 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 38 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2015 - 2016