Proti válce: Odvaha budovat mír

Proti válce: Odvaha budovat mír

Popis:

Anotace
Hlava katolické církve se v knize zamýšlí nad hlubšími motivy válek a jejich dopadem na lidstvo. Papežovo „ne válce“ je stejně radikální a rozhodné jako „ne“ jeho předchůdců, a není motivováno politicko-diplomatickými kalkulacemi ani zainteresovaným postojem.

V knize reflektuje utrpení obětí na Ukrajině, pohlíží do tváří těch, kdo trpěli válkou v Iráku, mluví o historických událostech v Hirošimě a neslýchaném odkazu dvou světových válek 20. století. František přímočaře ukazuje na motivy, kvůli nimž se vedou války a naše planeta se barví krví: chamtivost po moci, mezinárodní vztahy založené na vojenské síle a okázalost válečných arzenálů. Odmítá střety, které rozsévají smrt, zkázu a zášť, protože ty přinášejí ve spirále, kterou může ukončit pouze obrácení srdcí, zase jen smrt a zkázu.

Politiku jako umění dialogu, náročné budování míru, které vychází ze srdce a rozšiřuje se do celého světa, zákaz atomových zbraní a odzbrojení jako strategická volba jsou konkrétní ukazatele, které nám František svěřuje, aby se budování míru skutečně stalo společným horizontem, na němž lze budovat naši budoucnost. Protože z války se nemůže zrodit nic skutečně lidského.

Bibliografické údaje
Název: Proti válce

Autor: Papež František a Tornielli, Andrea

Vydavatel: Lukáš a syn

EAN: 9788073641559

ISBN: 978-80-7364-155-9

Překladatel: Křížová, Karolina

POpis:  brožovaná, 152 stran, 14 × 20,8 cm

 Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

 

Běžná cena: 278,00 Kč
Cena: 209,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 76 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2023