Velká výměna

Velká výměna

Popis:

Anotace

Politická esej na téma masové imigrace a národní identity na půdě současné Francie od liberálně smýšlejícího autora Renauda Camuse (který hájí například práva homosexuál), označovaného jeho kritiky za krajního pravičáka. Autor této knihy popisuje, jak skrze masovou migraci z mimoevropských zemí dochází k nahrazování původního bělošského obyvatelstva Francie, ale v širším smyslu i celé Evropy, masou novách osadníků z Afriky a islámského světa. Ve své domovské Francii patří Renaud Camus mezi politicky pronásledované osoby. Francouzské soudy jej například odsoudily za označení muslimů za kolonizátory Francie, čímž se měl údajně dopustit rasismu a islamofobie.

Camusova kniha „Velká výměna“ je obhájci multikulturalismu označována za knihu hlásající konspirační teorii, že evropské společenské elity tajně bojují proti bělošským Evropanům, aby je nahradily neevropskými národy. Obhájci multikulturalismu označují celou podstatu „Velké výměny“ za fikci, a to i přes fakt, že masový úbytek bělochů v Evropě, především té západní, nelze již dnes popřít, stejně jako masový nárůst neevropských přistěhovalců. I to samo o sobě vypovídá o tom, jak moc se obhájci multikulturalismu bojí faktů a informací obsažených v knize „Velká výměna“. V průzkumu vedeném společností IFOP v prosinci 2018 25 % Francouzů vyjádřilo souhlas s teorií „Velké výměny“. Nikoho asi nepřekvapí, že je ze strany některých obhájců multikulturalismu a islámu snaha zakázat tuto knihu v rámci Evropské unie.

Tato kniha perfektně doplňuje publikaci Pavla Fendeka „Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy“ i mou knihu „Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?“. Určitě stojí za to jí věnovat pozornost a přečíst si ji.

Renaud Camus
Narozen roku 1946 ve Francii. Camus získal bakalářský titul v oboru filozofie v roce 1963. Vystudoval také právo na vysoké škole St. Clare's, Oxford (1965–1966), získal další bakalářský titul na sorbonnské univerzitě v Paříži (1969), magistra filozofie na Institutu politických studií v Paříži (1970) a dva tituly Master of Advanced Studies (DES) v politologii (1970) a dějinách práva (1971) na univerzitě Panthéon-Assas.

Podrobnosti:
Název: Velká výměna
Autor: Renaud Camus
Vydáno: 2020
Nakladatel: Dauphin
Původní název a rok vydání: Le Grand Remplacement, 2011
Počet stran 312
Jazyk vydání český
Překlad Alan Beguivin
ISBN 978-80-7272-681-3

Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

Běžná cena: 318,00 Kč
Cena: 249,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 163 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2022