Příštích sto let našeho světa

Příštích sto let našeho světa

Popis:

Zakladatel soukromé zpravodajské agentury Strategic Forecasting předpovídá celosvětový politický vývoj pro 21. století. Autor ve svých prognózách vychází z mnoha čitelných současných trendů, geopolitických zájmů významných států, jejich silných stránek i slabin, a dovádí je do logických důsledků. Poutavě a přístupně extrapoluje politický, sociální i kulturní vývoj současných i budoucích světových mocností a předpovídá, že přesun mocenských center a s ním spojený úpadek americké nadvlády jsou v nadcházejícím století nevyhnutelnou věcí. Vyhneme se přitom rozpoutání celosvětové války?

Pro nás v České republice a Evropě by mělo být varováním, že tento přední bezpečnostní expert a analytik předvídá postupný politický a ekonomický úpadek Evropy a Ruska ve prospěch islámského Turecka, které postupně dosáhne postavení velmoci: Velmoci století (tj. 21 století) nejsou Čína a Rusko, ale jsou jimi Japonsko, Turecko, Mexiko a Polsko. Turecko tak prý do roku 2050 ovládne rozsáhla území na úkor EU, Arabských zemí a Ruska.

George Friedman
Americký zpravodajský expert a odborník na národní bezpečnost.

Je zakladatelem a šéfem přední americké soukromé konzultační zpravodajské agentury Stratfor (Strategic Forecasting), kterou založil v roce 1996. Vydal sám nebo se spoluautory několik knih, které se staly bestsellery. Jedná se odborné publikace z oboru, obsahující upozornění na aktuální světové problémy a detailně je rozebírají.

Friedman je také autorem knihy Ohrožená Evropa: Rodící se krize dostupné v našem eshopu.


Název: Příštích sto let

Autor: Friedman, George

Vydavatel: Dokořán Argo

EAN: 9788025702383

ISBN: 978-80-257-0238-3

Originálni název: The Next 100 Years

Překladatel: Odehnalová, Jana

Popis: 324 stran, česky13 × 21 cm

   Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

Běžná cena: 365,00 Kč
Cena: 279,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 126 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2015 - 2021