Globalizace a teroristická hrozba

Globalizace a teroristická hrozba

Popis:

Anotace
Zatímco islámská civilizace je drásána konflikty, západní civilizace má vnitřní tendenci k rovnováze. Svobody, které občané Západu pokládají za samozřejmost, jsou v islámských zemích veskrze neslýchané, a zatímco žádní západní občané ze Západu neutíkají, 70 procent světových utečenců jsou muslimové prchající z míst, kde je oficiální doktrínou jejich náboženství. Všichni tito utečenci navíc míří na Západ, protože neznají jiné místo, které by jim dalo příležitosti, svobody a osobní bezpečí, které beznadějně hledali doma. Zarážející však je, že jakmile přijdou na Západ, mnozí z těchto muslimských běženců začnou pociťovat ke společnosti, která je obklopuje, nenávist; chtějí se jí pomstít za nějakou chybu, která je tak odporná, že za přiměřený trest nepovažují nic menšího než její naprosté zničení. Ještě podivnější je skutečnost, že ti muslimové, kteří se usadili, integrovali a osvojili si určitý druh loajality k západním institucím a zvykům, často vychovávají děti, které se navzdory tomu, že se narodily na Západě, samy identifikují s jeho opozicí – s opozicí tak nelítostnou, že opět hraničí s touhou po zničení.


Bylo by však chybou svalovat vinu pouze na islám. Kniha známého britského filosofa Rogera Scrutona, inspirovaná událostmi 11. září 2001, je nejen břitkou inlektuální obranou západní civilizace, ale i kritickým zkoumáním toho, zda mohou západní státy ve své nynější podobě nabídnout islámským přistěhovalcům tolik potřebný pocit sounáležitosti, aby mohli získat loajalitu k hostitelské zemi.

Roger Scruton

Britský filozof, estetik, politolog a spisovatel. Je členem českého PEN klubu a Společnosti pro vědy a umění a patří též mezi zakladatele Vzdělávací nadace Jana Husa.

Je zastáncem a typickým představitelem konzervatismu. Vystudoval filozofii na Jesus College v Cambridgi, kde získal doktorát. Od roku 1971 vyučoval estetiku na Birkbeck College of London. O pár let později se také podílel na činnosti tzv. „podzemní univerzity“ během komunistického režimu v tehdejším Československu. S mnoha dalšími kolegy vedl bytové semináře v Praze, Brně a Bratislavě pro lidi, kterým režim neumožnil studium na vysokých školách. V současnosti působí jako hostující profesor na Bostonské universitě a Univerzitě v St. Andrews. V roce 2004 mu byl udělen čestný doktorát Masarykovy univerzity v Brně za jeho přínos české vědě a vzdělanosti. Prezident Václav Havel mu udělil Medaili za zásluhy. V současné době působí jako hostující profesor na Bostonské universitě a Univerzitě v St. Andrews, publikuje i množství článků v časopisech - The Spectator, The Encounter či The Times a je šéfredaktorem čtvrtletníku konzervativního myšlení The Salisbury Review.

Ukázka z recenzí na Databazeknih.cz

thorirthorir6: Tato útlá knížka v sobě skrývá značné množství velmi silných myšlenek. Vysvětlení důležitosti role zdravého množství nacionalismu ve formování západní civilizace je pouze začátek. Autor zdůrazňuje nezbytnost teritoriální integrity, právní teritoriální jurisdikce a zejména historické odluky (křesťanské) církve od státu jako klíč k formování dnešních států západního civilizačního okruhu.

marvan006: Scruton stojí díky svým pravicově konzervativním názorům v záplavě levicových multikulti autorů poměrně osamoceně. Přestože je kniha téměř 10 let stará, na jeho názorech není třeba měnit ani čárku, děsivé je jen to, že v současnosti se do detailů naplňuje právě to, před čím Scruton už dávno varoval.


Název: Západ a ti druzí: Globalizace a teroristická hrozba

Autor: Scruton, Roger

Vydavatel: Barrister & Principal

EAN: 9788073640422

ISBN: 978-80-7364-042-2

Originálni název: The West and the Rest: Globalization and the Terrorist Threat

Překladatel: Ogrocký, Jiří

Popis: 152 stran, 12 × 18,5 cm

 

   Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

 

Běžná cena: 199,00 Kč
Cena: 159,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 157 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2022