Antisemitismus: tady a teď

Antisemitismus: tady a teď

Popis:

Anotace
Autorka se zabývá otázkou současného antisemitismu, neboť v posledních letech byl zaznamenán nápadný nárůst výskytu antisemitských projevů fyzické i rétorické povahy. Autorka se ptá: týká se veškerá kritika výhradně státu Izrael? Vidíme antisemitismus tam, kde žádný není? Odmítají někteří vidět antisemitismus tam, kde evidentně je? Upozorňuje, že když jsou terčem nenávistné rétoriky a předpojatosti Židé, logicky se nemohou cítit bezpečně ani ostatní menšiny; je pravděpodobné, že Židy to neskončí. A platí to i opačně: pokud se terčem nenávisti a předsudků stane jiná menšina, Židé by neměli mít pocit, že jsou proti takové zášti imunní; je pravděpodobné, že ani těmito skupinami to neskončí.

Text je koncipován jako korespondenční dialog profesorky Lipstadtové s fiktivními postavami pedagoga Joea a studentky Abigail. Oba mladí lidé, znepokojení projevy antisemitismu ve svém okolí a všude na světě, kladou své mentorce otázky a ona v odpovědích odhaluje podstatu, kořeny, skryté projevy a důsledky antisemitských tendencí v moderní společnosti.

Deborah E. Lipstadtová přednáší na univerzitách v Los Angeles a Seattlu a v současnosti též na katedře moderních židovských dějin a studií o holocaustu na Emoryho univerzitě v Atlantě. Podílela se na plánech výstavy amerického "Holocaust Memorial Museum". Je konzultantkou vlády SRN v otázkách prezentace holocaustu ve vyučování, zejména na školách v bývalé NDR.

Název: Antisemitismus: tady a teď

Autor: Lipstadtová, Deborah E.

Vydavatel: Triton

EAN: 9788075537614

ISBN: 978-80-7553-761-4

Antisemitism: Here and Now

Překladatel: Petr, Václav

Popis: 264 stran, 15 × 20,7 cm

Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

Běžná cena: 349,00 Kč
Cena: 299,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 161 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2022