Válka ve stínu Majdanu

Válka ve stínu Majdanu

Popis:

Anotace
Publicisté Ľudovít Števko, Marek Mahút a Vladimír Mohorita jsou autory knihy, mapující dramatický vývoj událostí na Ukrajině za poslední štyři roky. Otevřeně a bez politické korektnosti pojmenovává příčiny válečného konfliktu, v kterém ukrajinská armáda bojovala proti vlastním občanům a nečinně přihlížela bestiálnímu vraždění nevinných civilistů fašistickými polovojenskými skupinami. Odhaluje, kdo z pozadí rozdmýchává oheň etnické nenávisti a koho příkazy plní ukrajinští politici. Kniha zřejme nezůstane bez povšimnutí a zvýšeného zájmu kruhů, které nechtějí slyšet pravdu. Její vydání je odvážným editorským počinem s potenciálem oslovit mnoho vděčných čtenářů.

Naše media a společnost jsou zaplavena protiruskou propagandou a jednostranným výkladem situace na Ukrajině. Tato kniha se pokouší nabídnou druhý pohled. Popsat v co věří a co si myslí ti, kdož nesdílejí myšlenky ukrajinského šovinismu a probruselské a proamerické politiky současné vlády v Kyjevě. Obsahuje také informace, které zpochybňují oficiálně v Evropě šířený popis vývoje na Ukrajině a vyvolávají spíše otázku, jestli nejde o dopředu připraveny státní převrat, který ovšem nejspíše nepočítal s tím, že se značná část ukrajinského obyvatelstva vzbouří a odmítne stát se nástrojem protiruské politiky současných elit v USA a EU. A tak od té doby máme na Ukrajině občanskou válku. A přesně obdobný scénář se může jednou zopakovat i v jiné evropské zemi, třeba klidně i u nás ...

Ukázka z recenze na Databazeknih.cz:

chanan: "Je sice pravda, že podtitul "Pravda o ukrajinském konfliktu" je nadnesený, ale objektivně řečeno, kniha může čtenáři v hledání pravdy napomoci, obzvláště je-li zavalen protiruskou propagandou. Střelba na Majdanu dodnes nebyla došetřena, naposledy byla zveřejněna předběžná zpráva parlamentní komise, která se novému politickému vedení nezamlouvala, a pak už nic .... vyšetřování katastrofy malajsijského letadla také nebylo dokončeno, ale trest již byl udělen (sankce): asi by nikdo nechtěl, aby takto bylo zacházeno s ním, kdy by byl potrestán bez soudu. Nikde není uváděno, že Ukrajina vznikla jako neutrální stát, měla to v ústavě, a výslovně se toho vzdala až před třemi roky: čili vyjednávání o vstupu do NATO bylo protiústavní .... Tragédie v Oděse také nebyla vyšetřena. Snahy odtrhnout se od Ukrajiny jsou na Krymu od roku 1992, nebylo to nic nového, ale výsledek dlouhodobé snahy (ostatně Ukrajina dostala Krym Chruščovovou anexí v roce 1954). Takže nazývat nepříjemné skutečnosti ruskou propagandou je naprosto zcestné, připomíná to manýry předchozího režimu, který veškerou kritiku nazýval zase propagandou imperialistickou."

 Majdan

Název: Válka ve stínu Majdanu - Pravda o ukrajinském konfliktu
Autoři: Mohorita Vladimír, Števko Ľudovít, Mahút Marek,
Vydavatel: Žilinská prvá obchodná
EAN: 9788096965120
ISBN: 978-80-969651-2-0
Popis: 132 × 207 mm, 168 stran

Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

 

Běžná cena: 240,00 Kč
Cena: 199,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 125 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2015 - 2021