Moskevský proces

Moskevský proces

Popis:

Anotace
Po úspěšném titulu A vítr se vrací přináší Volvox Globator další knihu významného ruského disidenta Vladimira Bukovského (1942 až 2019). Moskevské procesy dokumentují jeho neúspěšnou snahu o uspořádání „norimberského procesu“ nad komunismem v Moskvě v první půli devadesátých let.

Na nebezpečnou podobnost mezi EU a SSSR varovalo již dávno mnoho lidí, kteří mají zkušenosti se sovětským socialismem. Například nejvýraznější postavou kritiků „sovětizace“ EU je dnes již zemřelý Vladimír Bukovskij, který bojoval v SSSR za lidská práva, byl socialistickou diktaturou v SSSR vězněn a v roce 1976 uprchl do Velké Británie.

Ve svém slavném projevu v britském parlamentu v roce 2002 Bukovskij mimo jiné řekl: „V Sovětském svazu se říkávalo, že jeho úkolem je vytvořit novou historickou entitu, sovětský lid. Očekávalo se od nás, že zapomeneme na svou národnost, na své etnické tradice a zvyky. Kdo vyrůstal v Rusku, nedokázal rozeznat Rusa od Ukrajince. Nepředpokládalo se, že se o tom bude vůbec někdo zmiňovat, protože se od nás očekávalo, že budeme jedna entita. Zdá se, že totéž platí o Evropské unii. V Bruselu nikdo nechce, abyste byli Britové nebo Francouzi. Chtějí, abyste všichni byli nová historická entita – Evropané. Jedním z hlavních cílů socialismu vždy bylo zničit národní stát. Podle letitého přesvědčení mají státy zmizet – s jistou pomocí ze strany socialistů. A přesně to dnes pozorujeme v Evropě. Cílem tohoto shlukování, které Brusel provádí, je pohltit národní státy, které by tak měly přestaly existovat.“ (Citováno z překladu Eduarda Geisslera.)

Také řekl o složitosti dnešní doby, že "na celou sovětskou říši stačily tři tisícovky disidentů, svou práci jsme odvedli. Ale dneska ke změně režimu nestačí ani 100.000 lidí v ulicích."

Z recenzí na Kosmas.cz:

Autor Pamětník: "Kniha od Vladimíra Bukovského je otřesným, ale velmi poučným čtením. Řadu událostí, o kterých Vladimír Bukovskij ve své knize píše, si ještě pamatuji a má tehdejší podezření, že v tom mají prsty Rusové, se potvrdila. Vřele doporučuji. Škoda, že události v této knize zmiňované, jsou tak málo zmiňovány v současných médiích. Kniha jasně ukazuje, na jakých tradicích je budována současná politika Vladimíra Putina a jeho strany Jednotné Rusko." 


Název: Moskevský proces

Autor: Bukovskij, Vladimír

Vydavatel: Volvox Globator a Ústav pro studium totalitních režimů

EAN: 9788075111081

ISBN: 978-80-7511-108-1

Překladatel: Dvořák, Milan

Popis: 792 stran, 12,5 × 19,5 cm

 Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

Běžná cena: 799,00 Kč
Cena: 639,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 163 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2022