Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci

Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci

Popis:

Anotace
Kniha popisuje a analyzuje fenomén progresivisticky zaměřených politických neziskových organizací, pro něž úmyslně používá hovorové označení „politická neziskovka“. Nejprve je vymezeno téma a základní pojmy, pak jsou navržena kritéria pro odlišení politických neziskovek od dalších neziskových organizací. Následuje kapitola seznamující čtenáře pomocí řady příkladů s progresivistickým ideovým zaměřením těchto organizací, a to včetně takových, které se nacházejí na pomezí politiky. Na příkladech jsou ukázány formy spolupráce politických neziskovek na národní i nadnárodní úrovni. Následuje charakteristika sfér, ve kterých politické neziskovky působí, třebaže často nenápadně a dokonce i nepozorovaně. Knihu zakončuje shrnutí se stručným návrhem řešení problému.
Výklad je opřen o velké množství veřejně dostupných informačních zdrojů, s jejichž pomocí si čtenář může předkládané informace sám ověřit. Kniha napsaná populárně naučnou formou je kritikou systému politických neziskovek vedenou z pozice obhájce západní civilizace.

Robert Kotzian (1974) je český politik a právník. V minulosti pracoval také jako programátor. V letech 2010 až 2014 byl prvním náměstkem primátora města Brna. Před odchodem z funkce založil a dosud vede spolek Brno Plus, který se zpočátku věnoval pouze podpoře rozvojových projektů v zájmu města Brna. Po nástupu progresivistické koalice do vedení města v roce 2014 byl Robert Kotzian svědkem rostoucího vlivu politických neziskovek na správu moravské metropole, což ho přivedlo k zájmu o hlubší analýzu jejich působení. Ve své politické praxi má mimo jiné zásluhu na tom, že spolku Brno Plus se v r. 2016 v místním referendu o poloze nového brněnského nádraží podařilo převážit právě vliv těchto organizací.


Název: Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci

Autor: Kotzian, Robert

Vydavatel: Leda

EAN: 9788073357467

ISBN: 978-80-7335-746-7

Popis: 240 stran, 14,5 × 22,5 cm

  Upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

Běžná cena: 348,00 Kč
Cena: 308,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 163 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2022