Jak se Izrael stal vyspělou vojenskou supervelmocí

Jak se Izrael stal vyspělou vojenskou supervelmocí

Popis:

Jednou z důležitých podmínek zachování existence a samostatnosti státu je silná armáda. Tato kniha nás seznamuje s tím, jak Izrael dokázal vybudovat moderní armádu a vytvořit zbraňové systémy, které mu poskytuji ochranu a naprostou převahu nad jeho muslimskými nepřáteli. Toto může být inspirace i pro nás v České republice, jak budovat naši obranu a armádu. A i Česká republika na to má! Toto je aktuálni zpráva z  medií: Armáda otestovala novou Věru. Zachytí start dronu až na sto kilometrů (Zdroj Idnes.cz)

Anotace
Jaakov Katz a Amir Bochbot, kteří patří k předním izraelským vojenským reportérům, vyprávějí fascinující příběh o tom, jak se Izrael stal vojenskou velmocí uprostřed nekonečného konfliktu a navzdory veškerému očekávání. Počínaje vývojem bezpilotních letounů z letadélek na hraní a konče kybernetickou válkou proti Íránu, Zázračné zbraně nejsou jen fascinujícím příběhem izraelské armády a jejích zbraní, ale nabízejí především pozoruhodný vhled do dějin Izraele z nezvyklého úhlu.

Z recenze uživatele Perseus na Databazeknih.cz:

"Zajímavým a poutavým způsobem dává nahlédnout do fungování izraelské armády, jejího výcviku, vztahů mezi důstojníky a vojáky a hlavně propojení armády s firmami zabývajícími se vývojem zbraní, techniky a softwaru. Jedná se o takový výčet superlativů izraelské armády, ale i tak si myslím, že stojí za přečtení."

 

Název: Zázračné zbraně - Jak se Izrael stal vyspělou vojenskou supervelmocí

Autoři: Bochbot, Amir a Katz, Jaakov

Vydavatel: Universum

EAN: 9788024261270

ISBN: 978-80-242-6127-0

Anglický název: The Weapon WIzards

Překladatel: Zbavitelová, Gita

Popis: 280 stran, 13 × 20,8 cm

 Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

 

Běžná cena: 349,00 Kč
Cena: 299,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 157 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2022