Vzpomínky na Pražské povstání

Vzpomínky na Pražské povstání

Popis:

Anotace
Vzpomínky na Pražské povstání sepsal jeho vojenský velitel generál Karel Kutlvašr na sklonku svého věznění v roce 1960. Tou dobou už měl za sebou více než jedenáct let nespravedlivého žaláře. Kutlvašrovy paměti vypráví v souvislostech o tvrdých bojích, o zákulisí vyjednávání s Němci i o nastupujícím politikaření, které ovládlo společnost po konci války. Jeho deník nikdy uceleně nevyšel, protože komunistická policie ho zabavila a pečlivě uschovala. Tato publikace je napravením letité křivdy, jíž se na generálovi dopustil totalitní režim, a dává nahlédnout do posledních chvil válečného běsnění očima přímého účastníka.

Ukázka z recenzí na Databazeknih.cz:

Tyquick napsal: 
Vzpomínky sepsané jednou z největších osobností moderních dějin Československa/České republiky. V knize vyniká krása českého jazyka a ukazuje odvahu našich odbojářů i "obyčejných lidí". Děkuji za ní...

PeŠ716 napsal:
Pražské povstání popsané očima jeho vojenského velitele. Unikátní svědectví o tom, jak se rodila ilegální síť bojovníků s Němci, kteří hrozili, že Prahu vypálí do základů. V dnešní době mobilů a sociálních sítí je dost neuvěřitelné, že se během pár hodin, maximálně dnů může zformovat taková několikatisícová síla a že až půl miliónu lidí začne budovat barikády.

 


Název: Generál Karel Kutlvašr: Vzpomínky na Pražské povstání

Editor: Švec, Pavel

Vydavatel: Epocha

EAN: 9788075579812

ISBN: 978-80-7557-981-2

Popis: 208 stran, 14,5 × 20,5 cm

Rok vydání: 2020

   Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

 

 

Běžná cena: 245,00 Kč
Cena: 219,00 Kč

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 157 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2022