Přivedu vás zpět (od Islámského státu)

Přivedu vás zpět (od Islámského státu)

Přivedu vás zpět (od Islámského státu)

Otec hledá své syny v pekle Islámského státu - skutečný příběh. Joachim Gerhard je německý občan, který žil normální život a vychovával své dva syny. Když bylo Jonasovi 21 a Lukasovi 17, rozhodli se konvertovat na muslimskou víru.

Otec hledá své syny v pekle Islámského státu - skutečný příběh. Joachim Gerhard je německý občan, který žil normální život a vychovával své dva syny. Když bylo Jonasovi 21 a Lukasovi 17, rozhodli se konvertovat na muslimskou víru. Do té doby byli obyčejnými německými kluky, studovali, sportovali, chodili za holkama, popíjeli s kamarády... Pak se všechno změnilo, začali se modlit pětkrát denně, zavrhli sport i kamarády, radikalizovali se. A pak náhle zmizeli do "svaté války", do Sýrie. Pro jejich rodiče, ale hlavně tátu Joachima Gerharda začala noční můra. Rozhodl se, že přivede syny zpět. Cestuje po nebezpečných místech, své syny aktivně hledá, vyjednává s pašeráky lidí....

Jedna ze zajimavých recenzí na tuto knihu z webu Databazeknih.cz - Pragoslovak: Kniha je hlavne osobnou výpoveďou otca, ktorý sa usiluje nájsť synov a zároveň si neustále kladie otázky ako sa to mohlo stať a kde sa tomu dalo zabrániť. Jeho deti žili v materiálnom dostatku a pokiaľ mu možno veriť i chápavom a milujúcom prostredí. Popisuje mechanizmy ako funguje náborový systém Islámskeho štátu, ako manipuluje skrze pocity viny a ochotne napĺňa potreby "spirituality" vrámci vyprázdnenej doby.

Název: Přivedu vás zpět: Otec hledá své syny v pekle Islámského státu - skutečný příběh

Autoři: Joachim Gerhard, Denise Linke

Původní název: Ich hole euch zurück

Překladatel: Krausová, Ivana

Vydavatel: IFP Publishing

EAN: 9788087383612

978-80-87383-61-2

Podrobnosti: 128 stran, 13,5 × 20,7 cm, 2017 (1. vydání)

Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

 

 

 

7
Běžná cena: 299,00 Kč
Cena: 249,00 Kč
249

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 98 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2024