Pronásledování křesťanů v antice

Pronásledování křesťanů v antice

Pronásledování křesťanů v antice

K pronásledování křesťanů v antice lze přistupovat z různých úhlů. Ten, který zvolil autor knihy, spojuje zajímavým způsobem literární zprávy křesťanských autorů s moderním historickým a archeologickým bádáním, díky němuž bylo nutné některé tradiční představy revidovat. Fenomén pronásledování křesťanů v antické době sleduje od počátků, kdy křesťané tvořili pouhou sektu uvnitř židovství, až po dobu císaře Diokleciána.

Anotace
K pronásledování křesťanů v antice lze přistupovat z různých úhlů. Ten, který zvolil autor knihy, spojuje zajímavým způsobem literární zprávy křesťanských autorů s moderním historickým a archeologickým bádáním, díky němuž bylo nutné některé tradiční představy revidovat. Fenomén pronásledování křesťanů v antické době sleduje od počátků, kdy křesťané tvořili pouhou sektu uvnitř židovství, až po dobu císaře Diokleciána. Autor navíc do své publikace zahrnuje i pronásledování křesťanů ve 4. století po Kristu jak v římské říši, tak i mimo její hranice.

Německý církevní historik Wolfram Kinzig působí na univerzitě v Bonnu. Je předním badatelem zabývajícím se problematikou antického křesťanství.


Název: Pronásledování křesťanů v antice

Autor: Kinzig, Wolfram

Vydavatel: Pavel Mervart

EAN: 9788074655128

ISBN: 978-80-7465-512-8

Původní název: Christenverfolgung in der Antike

Překladatel: Drbal, Vlastimil

Popis: 160 stran, 14,5 × 21 cm, 2022 (1. vydání)

  Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

 

7
Běžná cena: 239,00 Kč
Cena: 214,00 Kč
214

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 100 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2024