Západ, Rusko, střední Evropa a otázka naší identity

Západ, Rusko, střední Evropa a otázka naší identity

Západ, Rusko, střední Evropa a otázka naší identity

Monografie se ve třech studiích věnuje otázce naší současné identity a jejím historickým kořenům. První text se snaží vymezit střední Evropu z hlediska kulturního vývoje a historických souvislostí celého regionu a představit ji jako svébytnou součást evropské civilizace.

Anotace
Monografie se ve třech studiích věnuje otázce naší současné identity a jejím historickým kořenům. První text se snaží vymezit střední Evropu z hlediska kulturního vývoje a historických souvislostí celého regionu a představit ji jako svébytnou součást evropské civilizace. Druhá studie demonstruje na celém spektru textů a výpovědí způsob nazírání na Rusko a Rusy v českém veřejném prostoru a snaží se s tímto nazíráním polemizovat. Ve třetí kapitole se autor zamýšlí nad dosavadním vývojem po listopadu 89, poměrem českého a obecně středoevropského prostoru k tzv. Západu a snaží se vymezit klíčové principy naší současné identity i její perspektivy. Kniha kombinuje odborný a esejistický styl a využívá celou škálu textů a zdrojů, které rozebírá, široce komentuje a doplňuje osobními postřehy.

Ukázka z knihy:

Zapomenutyostrov-2

Michal Téra
(1976) je slavista a historik zabývající se kulturou a dějinami slovanských národů. V současné době působí na filozofi cké fakultě Univerzity Pardubice. Věnuje se rovněž překladům z ruštiny, polštiny a staroruštiny.


Název: Zapomenutý ostrov: Západ, Rusko, střední Evropa a otázka naší identity

Autor: Téra, Michal

Vydavatel: Pavel Mervart

EAN: 9788074655401

ISBN: 978-80-7465-540-1

Popis: 424 stran, 15,5 × 23,5 cm

 Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

 

 

 

7
Běžná cena: 499,00 Kč
Cena: 439,00 Kč
439

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 100 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2024