V zajetí islámu

V zajetí islámu

V zajetí islámu

Knížek o tom, jak se žena či dívka ze západního světa zamilovala do muslimského muže a jak brzy zjistila, že jejich vztah nefunguje a pomalu se mění v noční můru, se na knihkupeckých pultech objevila v posledních letech spousta. Autobiografické knihy Ivy Karlíkové Muslimské peklo a Muslimská pomsta, které nyní vycházejí v jednom svazku nazvaném V zajetí islámu, jsou ovšem v tuzemském kontextu výjimečné.

Anotace
Knížek o tom, jak se žena či dívka ze západního světa zamilovala do muslimského muže a jak brzy zjistila, že jejich vztah nefunguje a pomalu se mění v noční můru, se na knihkupeckých pultech objevila v posledních letech spousta. Autobiografické knihy Ivy Karlíkové Muslimské peklo a Muslimská pomsta, které nyní vycházejí v jednom svazku nazvaném V zajetí islámu, jsou ovšem v tuzemském kontextu výjimečné. Autorka není cizinka a její životní peripetie jsou českému čtenáři srozumitelné, byť nad nimi třeba někdy udiveně kroutí hlavou. Ani autorčin někdejší přítel a vpravdě záporný hrdina obou knih Senad není typický muslim, jakého si představujeme. Nepochází z žádného arabského státu, ale ze země, kterou jsme se kdysi naučili mít rádi. Z bývalé Jugoslávie. Z Bosny.


Pravdivý příběh Češky Ivy a její malé dcerky Denny, které se ocitly v muslimské komunitě, kde vládnou zvláštní a leckdy krutá pravidla, se dočkal nesmírného čtenářského ohlasu. Zvláště zarezonoval u ženského publika a autorka je dodnes zvána na nejrůznější besedy, kde ochotně vypráví o svých zkušenostech se světem muslimů žijících v Evropě.


„Budu šťastná, když moje knihy pomůžou třeba jen jediné ženě otevřít oči,“ napsala Iva Karlíková na svém facebookovém profilu. Podle reakcí Iviných čtenářek lze usuzovat, že knížky Muslimské peklo a Muslimská pomsta pomohly mnohem více lidem, než si je autorka ochotná připustit. A je jisté, že jejich nové vydání v podobě tohoto „omnibusu“ si najde také nové čtenáře.

Iva Karlíková (* 1972 v Trutnově)

Po rozvodu rodičů se s matkou přestěhovala do Plzně, kde vystudovala strojní průmyslovku.
V roce 1990 odešla pracovat nejprve do Prahy a pak do Německa, kde se začala odvíjet jedna ze zásadních etap jejího života, která je popsána v této knize. Několik let žila se svým muslimským přítelem a malou dcerou v Bosně. Po návratu do Čech byla zaměstnána jako kontrolorka u společnosti Siemens.


Roku 1996 se znovu ocitla v Bosně a Hercegovině, tentokrát služebně, když ji díky její jazykové výbavě (srbochorvatština, němčina) nabídli místo tlumočnice a překladatelky pro český kontingent stabilizačních jednotek SFOR v Bosanské Krupě. Působila tam dva roky a poté se odstěhovala do Německa, kde pracovala jako referentka cestovní kanceláře.


Dnes se svým současným manželem, Čechem, vede dceřinnou společnost německé firmy na výrobu kojeneckých potřeb.
Má dospělou dceru, která je jednou z hlavních postav této knihy a dnes je už sama matkou, a dospívajícího syna.


Název: V zajetí islámu

Autor: Karlíková, Iva

Nakladatel: Daranus

EAN: 9788087423943

ISBN: 978-80-87423-94-3

Popis: 368 stran, 14,5 × 20,5 cm

Vydání: 2020 (1. vydání)

 Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

 

7
Běžná cena: 299,00 Kč
Cena: 249,00 Kč
249

Související zboží

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 100 e-shop systém banan.cz

E-shop Nakladatelství Lukáš Lhoťan 2011 - 2024